Warszawa jest największym miastem w Polsce, jednocześnie stolicą kraju. To miasto, które obecnie liczy około 2 milionów mieszkańców i jest ciekawe, dlatego bez wątpienia warto poznać je bliżej.

Każdy, kto decyduje się na zwiedzanie Warszawy z pewnością, powinien poznać standardowe zabytki typu Muzeum Narodowe, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, warto zwiedzić także Stare Miasto, Pałac w Wilanowie. Warszawa jest miejscem idealnym dla miłośników historii, chociaż można w nim znaleźć także dużo innych ciekawych miejsc. Jednym z bardziej interesujących miejsc bez wątpienia jest muzeum neonów, które jest miejscem niezwykłym, co więcej można tam nie tylko podziwiać eksponaty, ale także samodzielnie stworzyć neon. Chcąc zwiedzić Warszawę w trochę inny sposób, niż większość turystów, warto zdecydować się na odwiedzenie Pragi, czyli dzielnicy Warszawy. Znajdziecie tam niezliczoną ilość murali, piękne kapliczki oraz lokalne restauracje oraz kawiarnie. Ta dzielnica ma ciekawy, niepowtarzalny klimat, dlatego bez wątpienia warto ją zwiedzić. Znajdzie się też coś dla miłośników architektury. Klatka schodowa kamienicy na rogu Targowej i Kłopotowskiego 38 (Praga) jest podobno najpiękniejsza w całej Warszawie. To także dobra okazja, aby zobaczyć uliczne lampy gazowe, którym można się przyjrzeć bliżej będąc na ulicy Płatniczej.
Ciekawym miejscem jest także Plac Słoneczny, który jest zlokalizowany na Żoliborzu. Miejsce jest niesamowicie ciche i ma doskonały klimat, dlatego warto tam zajrzeć, jak chcecie trochę odetchnąć od zgiełku miasta.